Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Vali Demir, tarihi camilerdeki restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi

      Vali Salim Demir, Vakıflar Kütahya Bölge Müdürü Ahmet Aydın ile birlikte, restorasyon çalışmaları devam eden tarihi camilerde incelemelerde bulundu.  
 
      İlk olarak İslice Mahallesi Vidinli sokakta bulunan tarihi çeşmede incelemelerde bulunan Vali Demir restorasyon projesi ile ilgili bilgi aldı.
 
    İncelemenin ardından Kurşunlu Camine geçen Vali Demir ve beraberindekiler incelemelerinin ardından sırasıyla, Ulu Cami, Aliağa Cami, Boduroğlu ve Karaali camilerine geçerek restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı. 
 
    Restorasyon çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Demir, "Bugün yetkililerle birlikte ilimizin tarihi yapılarında incelemelerde bulunduktan sonra Valilikte bir değerlendirmede bulunacağız. Bu inceleme gezilerindeki amacımız birkaç basamakla ifade edebiliriz. Bu incelemeler sayesinde tarihi yapılarımızın tanıtımını yapmak; Uşak'ın tarihi yapılar açısından ne kadar zengin olduğunu göstermek istiyoruz. Aynı zamanda ilgili tüm kuruluşların koordinasyonunu sağlayarak restorasyon çalışmalarının en hızlı şekilde yapılmasını temin edeceğiz. Genel olarak  eski Uşak bölümündeki zenginliklere vurgu yapmak için buradayız. Yoğun bir tarihi yapımız var, bu da Uşak’ın tarihi zenginliğini göstergesidir. Birçok ilimize göre çok daha fazla tarihi yapıya sahip olan Uşak’ın bu değerlerini tanıtmak için sık sık tanıtmak için çalışmalara devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte, restorasyon çalışmalarımızı hızlandırmak için yol haritamızı en seri şekilde çıkaracağız" dedi. 

USK_8159.JPG


USK_8205.JPG


USK_8215.JPG


USK_8273.JPG


USK_8291.JPG


USK_8346.JPG


USK_8368.JPG


USK_8377.JPG