Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TUHAF İKİLİ” TİYATRO OYUNU UŞAK’TA SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Konya Devlet Tiyatrosu  Neil Simon’un yazdığı, Ezgi YENTÜRK’ün yönettiği “Tuhaf İkili” adlı oyun, Uşak’da Atatürk Kültür Merkezi sahnesinde 20 Mart 2018 tarihinde saat 20.00’de sahnelenecektir.

Oyunun kısaca özeti şöyle;

Temizlik hastası ve harika bir aşçı olan olan Felix ve boşanmış, pasaklı Oscar, iki eski iyi arkadaştır. O gün her zamanki gibi Oscar’ın evinde tüm arkadaşları toplanmıştır fakat Felix o gece katılmamıştır. Bir tuhaflık vardır çünkü saatlerdir Felix’ten haber alınamamaktadır. Bunun üzerine Oscar ve arkadaşları Felix’i merak ederler ancak bir süre sonra Felix kapıda görünür. Bu durum hiç de normal değildir. Felix’in mükemmel evliliği sona ermek üzeredir. Oscar ona yeni bir hayat kurana dek birlikte yaşamayı önerir. Ancak birbirlerine tamamen zıt bu iki karakterin aynı evde yaşaması sanıldığı kadar kolay değildir… 

Umulmadık sürprizler, dostluk ve evlilikler üzerine yazılmış bu oyun, zorluklarla mücadele ederken bir yandan yaşamda, kapanan kapıların ardından diğer kapıların da açılabileceğini son derece komik bir biçimde gösterir. 

OYUN 13 YAŞ VE ÜZERİ SEYİRCİLERİMİZ İÇİNDİR.

BİLET TEMİN YERLERİ :

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Tel: 2237100

ÜCRET        : 7,5 TL     
ÖĞRENCİ    : 4,5


tuhafikili afiş-JPEG (1).jpg