Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz


                                                                       PHOTO-2021-06-12-22-11-27.jpg

                                                                                                      Sabri CEYLAN
                                                                                              İl Kültür ve Turizm Müdürü

                                                                                                        ÖZGEÇMİŞ
         

Sabri CEYLAN, ilk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Uşak’ ta tamamladıktan sonra devlet memuriyeti görevine başlamıştır. AKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Bakanlıklar Arası Ortak Komisyon kararıyla T.C. Minsk Büyükelçiliği nezdinde Belarus’a görevlendirilmiştir. Burada, Belarus Baranoviçi Üniversitesi Turizm ve Ekonomi Fakültesinde, Belarus Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesinde, lisans ve lisansüstü düzeyde dersler vermiştir. Görevi sırasında; Yunus Emre Enstitüsü ile ortak çalışmaların yanı sıra “Kardeş Şehir” projesini hayata geçirmiştir. 

Görev yaptığı dönemde, ODTÜ, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ile Baranoviçi ve Belarus Devlet Üniversiteleri arasında Mevlana, Erasmus Öğrenci Değişim Protokollerini gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yürütmüştür. Görev yaptığı süre içerisinde; Türkiye Tanıtım Günleri Türk Mutfağı Günleri, Türkiye ve Türkçe Tanıtım Programları, Minsk Uluslararası Kitap Fuarı Türk Edebiyatı Kitaplığı, Türkiye ve Türkçe,  üzerine konuk Türk bilim adamları ile söyleşiler, UNİCEF Belarus Temsilciliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında  Dünya Çocuk Bayramı faaliyetleri, Ülkemizin resmi ve ulusal günlerinin tanıtımı ve kutlanması, Türkiye - Belarus İlişkileri ve Türkiye- Belarus Ekonomik Forumu çalıştayı gibi çalışmalarda görev almıştır. 

Yurt dışı görevinin ardından MEB tarafından oluşturulan Ders Kitabı Yazma Komisyonunda editör ve yazar olarak görev yapmıştır. Bu sırada editör, yazar ve İl koordinatörlüğü yapan Sabri CEYLANçeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de görev almıştır.

Doktora çalışmasını   Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türk Dünyası Edebiyatları Anabilim Dalında tamamlayarak Doktora derecesi almıştır. Çeşitli dergi ve kitaplarda çalışmaları bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanan Sabri CEYLAN, İngilizce ve Rusça bilmektedir.