Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Vali Demir “İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam” ulusal fotoğraf yarışması jürisini makamında kabul etti.

      Geçtiğimiz günlerde basın lansmanı yapılan ve başvurusu 22 Eylül 2017 tarihinde sona eren “İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam” adlı ulusal fotoğraf yarışmasının seçici jürisi ilimize geldi. Yarışmaya başvuran çalışmaları değerlendirecek olan jüri ilk olarak Vali Salim Demir’i makamında ziyaret etti.
    Ziyarette Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Ataç, Fotoğraf Sanatçısı Prof. Dr. Arif Ziya Tunç İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Coşkun Aral İz TV Genel Yayın Yönetmeni, Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu İstanbul Aydın Üniversitesi, Salih Tiryaki Yrd. Doç. Dr. Uşak Üniversitesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu temsilcisi Ferhat Can Sarıkoç ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Buğra İnal hazır bulundu.
    Vali Demir ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi tarafından organize edilen ve yürütücülüğü de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam” adlı fotoğraf yarışmasının şehrin kültür atmosferine hareketlilik kazandırdığını, düzenlenen yarışmanın ilin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.
    Vali Demir düzenlenen yarışmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Eylül ayı başında yarışmamızın basın tanıtımını yapmıştık. Yarışmaya gösterilen ilgi ilimizin tanıtımı açısından bizleri memnun ediyor. Valiliğimizi ziyaret eden hepsi birbirinden kıymetli jüri üyelerimizi şehrimizde ağırlamaktan da onur duyduk. Turizmin gelişmesi, yatırımların artması ve ilgiyi şehrimize çekmek için bu tür organizasyonlar önemli işlevler üstleniyor. İlimizin fotoğraflanması, bu çalışmaların jüri tarafından değerlendirilmesi ve çeşitli mecralarda yayınlanması insanların belki de dünyanın bir ucundan ilimizi görmeye gelmelerine vesile olacak. Bu sebeple yarışmayı önemsiyor; çok kıymetli jüri üyelerimize ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonumuza, yarışmaya katılan tüm katılımcılara ve katkı sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”
     Vali Salim Demir jüri üyesi misafirleriyle birlikte Valilik girişinde ve 15 Temmuz Şehitler Meydanında Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra misafirleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.
    “Uşak’ta Doğal Güzellikler”, “Uşak’ta İnsan ve Sosyal Yaşam”, “Uşak’ta Tarih ve Kültür”, “Cep Telefonuyla Gençlerin Gözünden Uşak” olmak üzere dört ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya katılan eserler 26 Eylül 2017 tarihinde ilimize gelen jüri tarafından değerlendirilecek, 30 Eylül 2017 tarihinde yayınlanacak sonuçların ardından sergi ve ödül töreni Atatürk Kültür Merkezinde 6 Ekim 2017 tarihinde yapılacak.  

resim jürı (3).jpg


resim jürı (1).jpg

resim jürı (2).jpg