Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Programı Tanıtım Toplantıları

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Programı’nın  (EDEN)  amacı, Avrupa turist destinasyonlarının ortak ve farklı özelliklerine ve değerlerine dikkat çekmek, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlayarak ekonomik gelişmeyi teşvik etmektir.

Bu kapsamda Avrupa Komisyonu; her yıl yeni bir tema belirleyerek program açmakta, başvurusu uygun bulunan ülkelerin seçtiği ulusal destinasyonlara "Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu Ödülü" verilmekte ve Avrupa çapında tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Seçilen destinasyonlar,  EDEN ağına dâhil olmakta ve tanıtım ve kapasite geliştirme toplantılarına davet edilmektedir.  Bu çalışmalar,  destinasyon temsilcilerinin sürdürülebilir turizm konusunda farkındalıklarının gelişmesine ve diğer ülkelerdeki deneyim ve uygulamalar konusunda bilgilerinin artmasına katkı sağlamaktadır.

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi’nin seçmeleri (EDEN)  -  2019 “Sağlık ve Esenlik Turizmi” (health and well-being tourism) teması ile yürütülecektir.

Bu yıl söz konusu programa başvuracak destinasyonları bilgilendirme amacıyla Bakanlığımızca Afyon,  İzmir,  Balıkesir,  Erzurum ve Ankara’da tanıtım toplantısı gerçekleştirilecektir.

Söz konusu beş  (5)  ilde gerçekleştirilecek toplantılarımıza davet edilen illerimizin listesi ektedir.

Söz konusu toplantılara yeterli katılımı teminen İlimizde bulunan sivil toplum kuruluşları ( STK'lar) ve Belediyelere çağrıda bulunuyoruz. 

Katılımın Sağlanacağı İller

Toplantı Tarihi

Toplantı Başlangıç Saati

Toplantının Düzenleneceği İl

Bartın, Bilecik,  Bolu, Burdur,  Düzce, Eskişehir,  Isparta,   Karabük, Kütahya, Uşak,  Zonguldak    

16.10.2019 – Çarşamba

10.00-12.00

Afyon

Adana,  Adıyaman, Antalya, Artvin, Aydın, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep,  Kahramanmaraş, Kilis, Manisa,  Mardin, Mersin, Muğla,   Osmaniye, Rize,  Şanlıurfa, Trabzon

17.10.2019 – Perşembe

10.00-12.00

İzmir

Bursa,  Çanakkale, Edirne,  İstanbul,  Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova  

18.10.2019 – Cuma

10.00-12.00

Balıkesir

Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari,  Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Ordu, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Van       

23.10.2019 – Çarşamba

10.00-12.00

Erzurum

Aksaray, Amasya, Çankırı, Çorum,  Hatay,  Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir,  Konya, Nevşehir, Niğde,  Samsun, Sinop, Tokat, Yozgat

31.10.2019 – Perşembe

10.00 -12.00

Ankara